Kārums kauss

Turnīri 2006.gadā dzimušajiem un jaunākiem bērniem

Tā ir Tava iespēja piedalīties aizraujošā turnīrā, sacensties ar saviem vienaudžiem no visas Latvijas un gūt pirmos sasniegumus basketbolā! Turnīrā piedalās daudzas komandas un katrā komandā ir no 8 līdz 12 cilvēkiem.

I. Turnīra mērķis un uzdevumi

1.Sekmēt basketbola popularizāciju sākumskolas skolēnu vidū, tādējādi motivējot bērnus un jauniešus nodarboties ar basketbolu vai iesaistīties ar basketbolu saistītās aktivitātēs.

2. Sekmēt bērnu sagatavošanos spēlēšanai LJBL LR čempionātā.

3. Sekmēt sporta skolas, kluba, skolas un ģimenes sadarbību sportā

II. Turnīru norises laiki un vietas

1.turnīrs – 2016.gada  25.oktobris U-10 grupa un 26.oktobris U-11 grupa (skolas brīvlaiks)

2.turnīrs – 2017.gada  3.janvāris U-10 grupa un 4.janvāris U-11 grupa (skolas brīvlaiks)

3.turnīrs – 2017.gada 14.marta U-10 grupa un 15.marts U-11 grupa (skolas brīvlaiks)

4.turnīrs (Finālturnīrs) – 2017. gads 1.jūnijs-2.jūnijs(U-10 grupai) 3.jūnijs-4.jūnijs(U-11 grupai)

3. Basketbola spēle

3.1. Basketbola spēles (turpmāk – spēle) laiks ir 4 x 8 minūtes(spēles laiks, tiek apstādināts tikai katras ceturtdaļas pēdējā minūtē). Minūtes pārtraukumi pirmajā ceturtdaļā – viens, otrajā – viens, trešajā un ceturtajā kopā – divi.

3.2. Kārums kausa spēles U-11 vecuma grupā tiek aizvadītas spēlējot 5:5, U-10 vecuma grupā tiek aizvadītas spēlējot 4:4(katras komandas sastāvā vienlaicīgi laukumā var atrasties tikai 4 spēlētāji).

3.3. Piezīmju norma katrā ceturtdaļā  4 piezīmes (ar 5. piezīmi tiek izpildīti soda metieni).

3.4. Spēles notiek uz zemajiem groziem ar 5 izmēra bumbām. Mazo grozu augstumam ir jābūt 260 – 270 cm. Soda metienu attālums no vairoga 4,00 metri.

3.5. Uz spēli komandā nedrīkst būt mazāk par 8 spēlētājiem. Katras komandas spēlētājam jāizlaiž vismaz viena ceturtdaļa.

3.6. Ja nevar izpildīt 3.5. punkta nosacījumus, komandai tiek piešķirts zaudējums 0:20.

3.7. Trenerim protokolā pirms spēles jāatzīmē sākuma sastāvs ar “x“. Komanda kura spēļu kalendārā un spēles protokolā ir minēta kā mājinieku komanda (A komanda), tās komandas treneris, kā pirmais atzīmē sākuma sastāvus spēlei pirms 1.cet. un pirms 2.cet.

3.8. Spēles sekretāram rūpīgi jāseko spēlētāju maiņām, viņam jābrīdina treneris par nepareizu spēlētāju maiņu. Ja treneris ignorē sekretāra brīdinājumu, viņam par to jāpaziņo spēles vecākajam tiesnesim brīdī, kad spēlētājs pie nepareizas maiņas dodas laukumā. Jebkurā situācijā atbildību par nepareizu spēlētāju maiņu jāuzņemas trenerim, pat ja sekretariāts viņu nav brīdinājis.

3.9. Nav centra auta un trīs sekunžu pārkāpuma. Nav 24 sekunžu pārkāpuma.

3.10. Ir aizliegta jebkāda zonas aizsardzība un jebkāds zonas presings, atļauts segt tikai cilvēks - cilvēku aizsardzību. Spēlētāju bez bumbas drīkst segt tikai viens aizsargs. Aizsardzības spēlētāju rotācija jeb „palīdzēšana pret uzbrucēju” ar bumbu ir atļauta tikai tad, ja uzbrucējs ir apspēlējis savu aizsargu.

Ja komanda neizpilda kādu no šajā punktā minētajiem ierobežojumiem, tās komandas treneris pēc pirmā pārkāpuma tiek brīdināts, bet pēc katra nākamā pārkāpuma - saņem tehnisko piezīmi, kura tiek atzīmēta kā komandas tehniskā piezīme.

3.11. Visas turnīra spēles jāspēlē ar ādas vai ādas imitācijas 5 izmēra Molten bumbām.

3.12. Neizšķirta rezultāta gadījumā - 2 minūšu pagarinājums.

3.13. Komandas pirmajos trijos posmos, spēles aizvada pēc LJBL sastādīta kalendāra. Komandas katrā no pirmajiem trīs posmiem aizvada spēles, bez vietu noteikšanas katra posma beigās. Katrai komandai katrā no pirmajiem trīs posmiem ir garantētas 2-4.spēles.

3.14. Komandu dalība 4.posmā(finālturnīrā): uzvara tiek vērtēta ar 2 punktiem, zaudējums ar 1 punktu.

3.15. Komandu dalība 4.posmā(finālturnīrā): ja divām vai vairākām komandām ir vienāds punktu skaits turnīra noslēgumā, tad tiek vērtēti savstarpējo spēļu rezultāti:

·         savstarpējo spēļu uzvaru skaits;

·         savstarpējo spēļu gūto un zaudēto punktu starpība;

·         visās spēlēs gūto un zaudēto punktu starpība.

3.16. Izspēles sistēma var būt atšķirīga katram turnīram, pamatojoties uz pieteikto komandu skaitu.

4. Kvalificēšanās finālturnīram

4.1. Finālturnīram komandas kvalificējas pēc šādiem kritērijiem:

1) piedalīšanās vismaz vienā no posmiem;

2) tiesības primāri kvalificēties finālturnīram iegūst tās komandas, kuras piedalījušās pēc iespējas vairāk turnīros.

3) Finālsacensību dalībnieku komandas un to skaitu nosaka LJBL galvenais tiesnesis.

IV. Apbalvošana

1. Katra turnīra dalībnieki saņem  LJBL atbalstītāju un turnīra īpašo draugu piemiņas balvas un diplomus.